Google+ sitemap
داوری مقالات علمی و ISI - اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی | مقاله ISI

داوری مقالات علمی و ISI

داوری مقالات علمی و ISI

روند بررسی و داوری مقاله

این مرحله ممکن است به سرعت پیش رود و مقاله شما مورد تایید سردبیر مجله قرار بگیرد، البته این مورد بستگی به میزان نوآوری و ایده شما دارد. به طور معمول پس از دریافت مقاله، محتوای ارسالی توسط هیئت داوری آن ژورنال مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. این پروسه به این صورت است که داوران باید در زمان بندی تعیین شده مقاله را بررسی کرده و فرم های مربوطه را متناسب با آن تکمیل نمایند. از آنجاییکه پروسه داووری باید به صورت کاملا عادلانه و بی طرف انجام شود برخی از مجلات هنگام ارسال مقاله به داوران اسامی نویسندگان را حذف می کنند. البته ممکن است پیامی از طرف ژرونال دریافت کنید از به شما این امکان داده می شود تا داور مقاله را خودتان پیشنهاد دهید.
به طور مثال در سری مجلات BMC پیشنهاد داور به صورت اجباری بوده و حتما باید انجام شود. بهترین راه برای پیدا کردن داور استفاده از مراجعی است که در نوشتن مقاله از آن ها استفاده کرده اید چرا که بیشترین ارتباط علمی با آن ها وجود دارد. البته به یاد داشته باشید که پیشنهادات به مجله ارسال می شوند و شما به عنوان نویسنده نمی توانید به صورت مستقیم با داورهای پیشنهادی مکاتبه نمایید.


زمان داوری مقاله isi

هر مجله دارای زمان بندی داوری مخصوص به خود است، این زمان می تواند از چند هفته تا یک سال به طور بیانجامد، اما چنانچه پس از گذشت چندماه از ارسال مقاله هیچ پیامی از طرف مجله مورد نظر دریافت نکردید حتما برای پیگیری با آن ها تماس بگیرید.
زمان داوری و ارائه نتایج در مجلات مختلف با هم فرق می‌کند. متأسفانه این زمان در مورد مجلات داخلی بعضاً تا یک سال طول می‌کشد. به طور کلی، چنانچه پس از گذشت ۶ ماه از دریافت نامه وصول به سردبیر جوابی دریافت نکردید، با مجله تماس بگیرید. می‌توانید از تلفن، فاکس، ایمیل یا ارسال نامه پستی استفاده کنید. اگر با گذشت دو ماه باز هم جوابی دریافت نکردید، مجدداً با مجله تماس بگیرید و اگر باز هم جوابی نگرفتید دیگر هیچ مقاله‌ای به این مجله ارسال ننمایید.
به طور معمول از نظر زمان داوری می توان ژورنال ها را به دو نوع ایمپکت دار و یا مجلات بدون ایمپکت ISI تقسیم نمود. یکی از خدمات مجموعه شکوفا اندیش اکسپت فوری و تضمینی مقالات است. مدت زمان اکسپت مقاله در یک ژورنال بدون ایمپکت ISI به صورت تضمینی در حدود ۳ تا ۴ هفته است و همچنین هزینه پذیرش و چاپ در مجلات ISI بدون ایمپکت تضمینی بین هشتصدهزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان متغییر می باشد (برای آگاهی از آخرین لیست قیمت هزینه اکسپت مقاله با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.). در مورد مجلات دارای امپت فاکتور هزینه ارسال مقاله در حدود دویست و پنجاه هزار تومان است. لازم به ذکر است در صورت عدم پذیرش این مبلغ پرداخت شده عودت داده نمی شود و در صورت اکسپت مقاله نیز تمامی خدمات تا چاپ توسط مجموعه شکوفا اندیش پیگیری خواهد شد. برای مشاوره رایگان در خصوص نحوه محاسبه قیمت و پرداخت هزینه اکسپت مقاله می توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

پیشنهاد می شود در همین راستا مطلب زیر را نیز مطالعه نمایید:

سرنوشت مقاله پس از داوری