Google+ sitemap
ایده های تحقیقاتی برای نوشتن مقاله - اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی | مقاله ISI

ایده های تحقیقاتی برای نوشتن مقاله

ایده های تحقیقاتی برای نوشتن مقاله

در این مطلب به بررسی چند ایده برای نوشتن مقاله در زمینه فناوری اطلاعات IT، شبکه های کامیپوتری، مهندسی کامپیوتر و مدیریت IT و داده کاوی و همچنین اینترنت اشیاء و IoT و  شبکه های سلولی می پردازیم.

ایده های تحقیقاتی برای نوشتن و اکپست مقاله

معرفی یک ایده علمی و  تحقیقاتی برای اپلای تحصیلی در زمینه فناوری اطلاعات  و شبکه های کامپیوتری

در سال های اخیر شبکه های کامپیوتری به ویژهمواردی که در زمینه تجارت الکترونیک و فروش آنلاین فعالیت می کنند رشد بسیارچشمگیری داشته است. در همین راستا عناوین بسیاری از مقالات علمی و isi به مواردی نظیر شبکه های مبتنی بر تقاضا و سیستمهای رایانش ابری و Cloud و بهره وری پایگاه داده مربوط می شود، درنتیجه افزایش کارایی و بهبود مواردی نظیر دقت (Accuracy)و صحت (Precision)در سیستم های موجود می تواند یکی از مواردی باشد که فرصت ارایه مقاله و اکسپت مقاله آنرا فراهم نماید

* روش های نگاشت پایگاه داده و دیتابیس های های SQL به NOSQL یا Mongo DB

* شیوه های بهینه کردن روابط میان دیتابیس ها نظیر روش های ابتکاری (Heuristic)

* به کارگیری روش هایی نظیر افرازبندی مبتنی بر گراف با هدف کشف و استخراج ویژگی در دیتابیس

* استفاده و ترکیب روش هایی نظیر خوشه بندی دینامیکی بر اساس ترکیب با روش های هارمونی با هدف طبقه بندی دیتابیس

* به کارگیری روش های جست و جوی ممنوع یا همان تابو سرچ برای کمینه سازی ابعاد پایگاه داده

* معرفی یک ایده علمی و  تحقیقاتی برای اپلای تحصیلی در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات  و داده کاوی (Data mining)

دیتاماینینگ یکی از محبوترین حوزه های پژوهشی به ویژه در میان دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و گرایش هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارشد است. در بیشتر موارد پروژه های داده کاوی با استفاده از زبان ها برنامه نویسی نظیر پایتون، R و یا برنامه هایی نظیر متلب انجام می شوند. ارایه یک مقاله مناسب در زمینه داده کاوی می تواندتاثیر زیادی در افزایش شانس اکپست شدن دانشجو در پروسه اپلای داشته باشد.

* بررسی و تحقیق درباره مدل های ساده سازی فضای دیتابیس مثل ارایه مدل های شناسایی و تشخیص الگو با استفاده از روش های سلسله مراتبی مدیریت تصمیم (Decision management)

* ارایه  مدل های بهینه و کارابا هدف کمینه سازی فضای جست و جو و سرچ، برای مثال به کاربردن الگوریتم های فراابتکاری(Meta heuristic)

* طراحی ساختارهای مدیریت داده آنلاین با استفاده از روش هایی نظیر AHP-ANN و تئوری ترکیب جستو جو طبقه بندی

* طراحی مدل های تحلیل محتوا نظیر مدل های آنالیز ماهیت داده و طبقه بندی

شبکه های سلولی و کاربرد آن ها در زیرساخت مخابراتی یکی از زمینه هایی است که هر ساله توجه تعداد زیادی از پیپرهای علمی را به خود معطوف می کند. پیشرفت این شبکه ها و دستیابی و تکنولوژی LTE و همچنین نسل پنجم (۵G) از جمله عناوینی هستندکه در سال های اخیر بسیار مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته اند. لازم به ذکر است دستیابی به امکان انتقال داده درسرعت های بالا بین نودهای موجود در شبکه های کامپیوتری موجب تحولات عظیمی در زمینهاینترنت چیزها (IOT) وهمچنین دنیای روباتیک شده است. در این راستا موارد زیر به عنوان ایده های پژوهشی وتحقیقاتی برای نوشتن مقاله علمی پیشنهاد می شود:

برای مشاهده این مطلب اینجا را کلیک نمایید.